About us

WITAMY na stronie firmy WEJKAMA

Firma Wejkama jest Przedsiębiorstwem z długoletnim doświadczeniem na rynku krajowym. Profil działalności oparty jest głównie na produkcji kabin sypialnych i innych elementów z włókien poliestrowo-szklanych. Firma świadczy również usługi z zakresu mechaniki pojazdowej i montażu ogrzewań postojowych marki Webasto.

Szeroka gama produktów proponowanych przez Przedsiębiorstwo Wejkama wykonywana jest z włókien poliestrowo-szklanych, będących obecnie numerem jeden wśród tworzyw do produkcji m.in. samolotów, jachtów, łodzi, kabin sypialnych, basenów i wielu innych przedmiotów życia codziennego.
Wszystkie nasz produkty jak i usługi zawsze staramy się wykonywać prawidłowo i zgodnie ze sztuką.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z charakterystyką Przedsiębiorstwa, szeroką ofertą produktów i usług, a także do obejrzenia galerii zdjęć lub do odwiedzenia nas w Mikołajowicach w siedzibie Firmy.

Z przyjemnością przyjmiemy propozycje współpracy. Zapytania możecie Państwo przesłać poprzez NASZ FORMULARZ, lub bezpośrednio pod adres firma@wejkama.com

Firma Wejkama – Komfort-Wygoda-Oszczędność

Na laminatach znamy się od lat ……..


Historia Firmy

Lata 1985 -1990

Poczatki Firmy siegaja połowy lat 80 kiedy to Firma zapoczatkowała produkcje na polskim rynku nadkoli samochodowych. Z upływem lat, w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku Firma Zaczeła produkować różne elementy z laminatu, tworzyw poliestrowo-szklanych. Z poczatkiem lat 90 podjęto wyzwanie produkcji zbiornikow spożywczych dla firmy „Polan Polsko Francuska Sp. z o.o. Joint Venture”, które do dziś godnie służa w celach produkcji dobrze nam znanym przetworów.
Kolejnym produktem, a zarazem produktami Firmy Wejkama były kosze do segregacji odpadów, baseny ogrodowe, oczka wodne, krzesełka tzw. siedziska stadionowe gokart.

Lata 1990- 2000

Firma odpowiadajac na zapotrzebowanie rynku motoryzacyjnego oraz transportu drogowego wprowadza na rynek własny produkt: serię spojlerów areodynamicznych do aut dostawczych i cieżarowych, oraz jako nieliczna z kilku Firm w Polsce kabine sypialna WEJKAMA.
W roku 1991 firma Wejkama rozpoczyna sprzedaż swoich produktów za posrednictwem firmy „Spojkar”.
W roku 1994 linia produkcyjna kabin sypialnych i spojlerów dachowych ulega rozbudowie. Powstają nowe modele kabin na nowe modele samochodów.
Jako jedna z nielicznych firm na rynku w połowie lat 90 na zlecenie firmy produkujacej automaty do gier typu Boxer ruszyła produkcja obudowy automatu.
Druga Połowa lat 90 w Firmie Wejkama wiaze się z produkcja:

 1. Kabin sypialnych do samochodów dostawczych i ciężarowych,
 2. spojlerów areodynamicznych do samochodów dostawczych i ciężarowych,
 3. zjezdzalni dla dzieci,
 4. produkcja na zamowienie roznych elementów poliestrowo szklanych,
 5. zbiorników spozywczych,
 6. siedzisk stadionowych , foteli typu Gokart,
 7. koszy do segregacji odpadów.

Rok 1998 otwarcie nowej siedziby firmy, nowa hala produkcyjna oraz hala montażowa.

Lata 2000 – 2012

Firma otrzymuje Certyfikat Jakości i Normalizacji B:

 1. Nowy produkt łódka rybacka Hawaje,
 2. Otwarcie trzech stanowisk naprawczych – mechanika i lakiernictwo
 3. Firma uzyskała ,Certyfikat Webasto Academy,
 4. Montaz i obsługa Ogrzewan Postojowych Webasto,
 5. Nowe produkty Bagazniki zewnetrzne samochodow osobowych i dostawczych,